piątek, 11 kwietnia 2014

"Wsłuchaj" się w swoje ciało!

Czy wiecie, czego potrzebuje wasza skóra, włosy, paznokcie? Pewnie każdy odpowie, że wie. Ale, ale.. czy na pewno macie rację?

Już jakiś czas temu zauważyłam, że wiele osób myli potrzeby ciała z tym, czego oni sami chcieliby dla niego. Nie zawsze te dwie rzeczy się ze sobą pokrywają. Oczywiście, nie mówię o wszystkich, być może ktoś z Was nie ma z tym problemu, jednak na pewno znajdą się osoby, które ten problem mają.

Najprostszy przykład: załóżmy, że chcemy, by nasza skóra była pachnąca, błyszcząca, opalona (no, może faktycznie tego chcemy :)). Tymczasem możemy zaniedbać inne potrzeby skóry - witaminy, minerały, nawodnienie.. Efekt tego zaniedbania widać, zależnie od osoby, od razu albo po jakimś czasie. Nie dość, że z naszych starań do uzyskania takiej skóry jaką chcemy, niewiele wychodzi, to jeszcze jest ciągle sucha, zniszczona..

Ten sam przykład możemy przyrównać do włosów czy też paznokci. Chcemy mieć ładnie pomalowane paznokcie. A może zamiast lakieru potrzebują troskliwej opieki :)? Traktujemy włosy specyfikami do ich układania.. a być może byśmy nie musieli ich tylu używać, gdyby zadbać o ich podstawowe potrzeby?

Naprawdę warto "wsłuchać" się w nasze ciało, ono samo nam powie, czego mu potrzeba :). Czy potrzebuje minerałów? Witamin? Nawilżenia? Wzmocnienia? Oczyszczenia? Możliwości jest dużo - wystarczy spojrzeć na różnorodność  kosmetyków na sklepowych półkach. Zanim jednak zajmiemy się wyborem odpowiednich kosmetyków, określmy realne potrzeby, które niekiedy sprowadzą się do uzyskania takiego efektu jaki chcieliśmy uzyskać, a się nam nie udawało, bo nie zostały one wcześniej zaspokojone.

Zachęcam do obserwacji samych siebie, jeśli ktoś ma jakieś propozycje o czym chciałby przeczytać tutaj, wiadomość w komentarzu mile widziana, na pewno przeczytam i postaram się uwzględnić :).

Miłego wieczoru :).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka