poniedziałek, 14 lipca 2014

Opalanie #2

Kolejne kilka porad i przydatnych faktów dotyczących bezpiecznego opalania i nie tylko. Jeśli nie czytaliście poprzedniego postu możecie go przeczytać tutaj.


Kosmetyk chroniący przed promieniami słonecznymi nakładaj obficie (a nawet bardzo obficie) przynajmniej 15 minut przed opalaniem. Dzięki temu skuteczność preparatu zdąży się w pełni rozwinąć. Następnie często nakładaj kolejne warstwy, gdyż pot częściowo osłabia zdolność ochronną faktora.


Kiedy zechcesz popływać lub schłodzić się w morzu, rozpuść włosy. Jeśli będą związane, nasiąknięcie ich wodą obciąży cebulki i zaczną nadmiernie wypadać. Po kąpieli opłucz je wodą mineralną, gdyż kryształki soli na słońcu niszczą włosy nieodwracalnie. Dodatkowo osusz je delikatnie ręcznikiem, zrób z nich warkocz i ukryj pod chustą lub czymś podobnym, by ograniczyć ich wysuszanie.


Jeśli już dojdzie do poparzenia (jednak miejmy nadzieję, że zadbasz o to by nie doszło :)) nie smaruj skóry tłustym kremem, ponieważ tłusta warstwa jest nieprzenikalna i zatrzymuje ciepło wewnątrz tkanek. Dobrze natomiast jest schłodzić skórę chłodną kąpielą i lekkim kosmetykiem z dodatkiem aloesu, pantenolu lub alantoiny.


Wiadomo, że wszyscy lubimy ładnie pachnieć, jednak warto odpuścić sobie perfumy i wody toaletowe kiedy wybieramy się na plażowe lenistwo. Stosowanie takich pachnideł może spowodować nieprzyjemne dla nas przebarwienia, więc lepiej spryskać nimi chustkę, ręcznik albo pareo które będziemy na sobie nosić.


Mała psychoterapia :). Jesteś całkowicie blada? Dzień lub dwa przed wyjściem na plażę skorzystaj z pomocy samoopalacza. I nie po to by lepiej wyglądać. Jeśli będziesz trochę zarumieniona samoopalaczem, spędzisz mniej czasu na słońcu, gdyż nie będziesz czuła przymusu jak najszybszego opalenia się. A to oczywiście już stanowi mniejsze prawdopodobieństwo poparzenia się :).


SPF zachowuje swoje właściwości bardzo długo, dłużej niż sama podstawa kremu. Żeby móc jak najdłużej z niego korzystać warto chronić preparat przed długotrwałym dostępem powietrza, wilgoci i zbyt wysokiej temperatury.Mam nadzieję, że niektóre porady się przydadzą, lato jest długie, więc na pewno będzie okazja do wykorzystania ich.


źródła: Kosmetyka - Erika Fink
Akademia słoneczna Oriflame
Cosmopolitan

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka