poniedziałek, 28 lipca 2014

Opalanie #4 - Solarium

Solarium jest to szybka forma zdobywania opalenizny, ale bardziej niebezpieczna. Podczas opalania w solarium nasza skóra narażona jest na promieniowanie UV o znacznie większym natężeniu niż słońce. Dochodzi do nas około 25 razy więcej szkodliwych promieni niż jakbyśmy leżeli w tym czasie na słońcu. Patrząc na to, ile takie słońce może zawinić, solarium wydaje się być wręcz "opalającą trumienką".

Ponadto jeśli dochodzi do nas 25 razy więcej promieni UV to można stwierdzić, że nasze włókna kolagenowe i elastynowe, odpowiadające za jędrność i sprężystość naszej skóry, niszczą się również 25 razy szybciej, prawda? Należy się więc zastanowić czy szybka opalenizna jest warta ceny jaką jest szybsze starzenie się skóry - a co za tym idzie szybsze pojawianie się zmarszczek. Chyba nie trzeba nawet wspominać, że prawdopodobieństwo czerniaka jest również o wiele większe niż podczas opalania na słońcu..

Nie warto wydawać pieniądze na to, by szybciej się starzeć lub (co gorsza) wręcz prosić się o nowotwór.źródło: Women's Health

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka