poniedziałek, 28 lipca 2014

Paznokcie #2


Łamliwe paznokcie

Paznokcie pozbawione czynników natłuszczających i nawilżających stają się słabe i łamliwe. Jeśli dotyczy Was ten problem warto ograniczyć ich malowanie do minimum, ponieważ w lakierach i zmywaczach są substancje, które wysuszają płytkę paznokcia.

Ponadto dobrze ograniczyć kontakt dłoni ze środkami myjącymi. Niestety trzeba czasem w domu posprzątać, pozmywać naczynia. Ale to nie jest żaden problem, uwierzcie mi. I nie ma co tłumaczyć, że ma się od roboty łamliwe paznokcie. Wystarczy, że zaprzyjaźnimy się z rękawiczkami. Czy to specjalne do sprzątania, czy też takie jakie noszą lekarze czy chemicy, oba warianty są dobre i skutecznie ochronią paznokcie przed środkami myjącymi. Naprawdę warto się z nimi zaprzyjaźnić.


Oprócz lakierów rynek kosmetyczny ma do zaoferowania całą masę odżywek. Jedne działają lepiej, inne działają gorzej, ale mimo to warto się nimi wspomagać. Ja swoich wybranek bym nie zamieniła na nic innego. Jeśli już musisz malować paznokcie to obowiązkowo najpierw zastosuj odżywkę, potem nałóż bazę pod lakier (czasem można spotkać odżywkę i bazę w jednym), a dopiero potem sam lakier. Kiedy już zmyjesz kolor, daj paznokciom chociaż jeden dzień przerwy, zanim je znowu pomalujesz. W ciągu tej przerwy zrób im małe spa, stosując odżywkę, olejek naturalny (np. kokosowy, arganowy) lub jakiś domowy zabieg regenerujący. Daj im czas na odpoczynek, potrzebują go tak samo jak Ty po tygodniu pracy.

Łamliwe paznokcie możesz również wspomagać przyjmując biotynę, preparaty na bazie żelatyny lub suplementy do włosów, skóry i paznokci.

źródło: Kosmetyka ozdobna i pielęgnacja twarzy - X. Petsitis, K. Kipper

1 komentarz :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka