wtorek, 23 grudnia 2014

Wesołych Świąt!

Witajcie :)

Nie ma świąt bez świątecznego postu, dlatego zacznijmy od życzeń, a na koniec przedstawię moje świąteczne życiowe przemyślenia.

Życzę Wam...

...świąt spędzonych w gronie najbliższych osób
...najpiękniejszej choinki na świecie
...dużej ilości prezentów od serca
...pysznego jedzenia, które nie pójdzie w bioderka :)
...zdrowia
...spokoju
...szczęścia
...dużo miłości
...dużo sukcesów

...a przede wszystkim...

...odpoczynku

Tak, właśnie głównie tego ostatniego życzenia będzie dotyczyć reszta postu. Zastanówmy się po co są święta? I z czym nam się one kojarzą? Nie zdziwię się, jeśli między mikołajem, prezentami, choinką, narodzinami Jezusa znajdzie się sprzątanie do ostatek sił. Przynajmniej u części z Was. U mnie również. Dla mnie święta dawno straciły swoją "magię", bo zamiast być powodem do odpoczynku i spędzenia czasu z osobami, które się kocha, są powodem do zrobienia największych porządków w ciągu całego roku.


Jestem pewna, że większość z Was już tydzień przed świętami musi ganiać po całym domu ze szmatką i ręcznikiem i sprzątać każdy kąt i zakamarek, nawet jeśli są kompletnie niewidoczne dla oka. Każdy pokój jest sprzątany od podstaw - wszystko trzeba z szafek wyrzucić, posegregować i przejrzeć, co jest niepotrzebne. Generalnie rzecz biorąc, trzeba z domu zrobić muzeum. Ale po co?

Pochwalę się :). Tą piękną szyszkę zrobiła moja
mała zdolna siostrzenica :).
Zastanówcie się, co nam to da, że akurat przed świętami przejdziemy niczym huragan przez każdy pokój, przez każdy najgłębszy kącik, szparkę? Czy naprawdę nie mamy dość dni w roku, żeby zrobić to kiedy indziej? Mam wrażenie, że wiele osób trochę się pogubiło w tym wszystkim i już nie wie, czym tak naprawdę są święta.


A czym są? Czasem, który powinniśmy spędzać razem z najbliższymi. Czasem, w trakcie którego powinniśmy odpocząć. Czasem, w którym powinniśmy pokazać innym jak bardzo cieszymy się, że są. To nie jest czas dla którego powinniśmy tyrać od rana do nocy, kłócić się z każdym o to, kto ile się napracował i czy ktoś czegoś źle nie zrobił. Oczywiście nie mówię, by jeść wigilijną kolację w bałaganie. Chociaż, jeśli ktoś lubi? Kto mu zabroni? Ale z pewnością nie trzeba wcale przewracać domu do góry nogami, bo na to mamy kolejne ponad 300 dni.

Szukasz pomysłu na świąteczny wystrój pokoju swojego lub dziecka?
Wycięcie takich śnieżynek to nie tylko nadanie pomieszczeniu magicznego klimatu,
ale również wspaniała zabawa :).

Tak naprawdę to życzę Wam, żebyście trochę zwolnili.. Przestańmy się na siebie nawzajem denerwować, biegać z miotłą i szufelką całymi dniami. Zatrzymajmy pędzący czas i przytulmy ukochaną osobę i powiedzmy jej, jak bardzo jesteśmy szczęśliwi, że jest przy nas. Zróbmy razem z całą rodziną masę pierników, usiądźmy przy wielkim stole i je udekorujmy.. Możemy nawet "udekorować" siostrę czy brata i cóż z tego, że będzie bałagan, skoro przez chwilę będziemy wszyscy razem? Pozwólmy nam i naszym bliskim poczuć magię świąt. Pozwólmy sobie nawzajem pokazać, jak bardzo jesteśmy dla siebie ważni :).

Wesołych Świąt! :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka