poniedziałek, 30 marca 2015

Warsztaty z chemii kosmetyków + Informacje

Dzisiaj byłam na warsztatach z chemii kosmetyków na Uniwersytecie Gdańskim. Było naprawdę świetnie, nie spodziewałam się, że pani profesor może być tak energiczna i kontaktowa. Odpowiedziała na wszystkie nurtujące mnie pytania :).

Jako pierwsze robiliśmy własne mydełka transparentne. Bazę mydlaną rozpuszczaliśmy w łaźni wodnej, a następnie powoli dodawaliśmy odrobinę barwnika i kompozycji zapachowej. W mojej grupie zrobiliśmy żółte mydełka o zapachu ananasa :). 

Kolejny był krem robiony metodą "na zimno". Ucieraliśmy w moździerzu eucerynę (wazelinę) z olejem winogronowym, a następnie dodawaliśmy do tego stopniowo trochę wody, witaminy E oraz zapachu lawendy.I również jedna z tych rzeczy, których nie miałam nigdy okazji zrobić - płyn dwufazowy do demakijażu (bardzo prymitywny, nie nadaje się do użycia, wymagałoby to badań różnych itp. itd.). Zmieszaliśmy wodę, d-panthenol, EDTA, chlorek sodu, glukozyd kaprynowo-kaprylowy i konserwant, a na końcu dodaliśmy odrobinę czerwonego barwnika. W osobnej zlewce zmieszaliśmy ze sobą olej winogronowy i rycynowy, a następnie dodaliśmy do nich wcześniejszą miksturkę i wymieszaliśmy. Efekt, pomimo że niezdatny do użycia, jest naprawdę świetny :).

Ostatni - tonik do twarzy (również nie do użycia ;c). Zmieszaliśmy wodę, konserwant, glicerynę, hydrolat z róży oraz glikol propylenowy. Niestety nie mam zdjęć, bo nie było czemu robić zdjęć,

Na końcu jeszcze badaliśmy nawilżenie skóry oraz pH dwóch różnych mydeł i dwóch płynów mydlanych. W tym pojedynku najlepiej zaprezentowała się Luksja i Dove, a przegrało mydełko hotelowe i jakiś jeszcze płyn do mycia rączek :).


Informacje

Mam nauki od groma i nie mam kiedy pisać postów, a nawet jeśli mam kiedy to potrzebuję całkowitego "odmóżdżenia". Z racji warsztatów postanowiłam zrobić szybkiego posta o nich, może zdziałam coś w święta, nie wiem. Widziałam ostatnio, że ktoś mnie dodał do obserwowanych, więc przepraszam za brak aktywności tutaj, na pewno to nadrobię :). Btw. obok moje ostatnie pazurki, które zostały pięknie zaprezentowane na stronce z inspiracjami :) 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka