sobota, 30 maja 2015

Depilacja: Aparaty mechaniczne

Wrzucamy kolejnych "wojowników" pod lupę.

Aparaty mechaniczne, czyli golarki lub aparaty pozwalające na wyrwanie większej ilości włosów za jednym razem. Tu nie ma substancji chemicznych, więc od tej strony nie ma zagrożenia. Skóra może być po takim zabiegu trochę podrażniona, jednak tym razem podrażnienie samo zniknie. Minusem może być to, że maszynką do golenia można się zaciąć (osobiście nigdy mi się to nie zdarzyło).

Obalamy mity. Nie ma potwierdzenia na to, że mechaniczne golenie pobudza ich wzrost. Optycznie może się wydawać, że jest ich więcej i są grubsze. Jednak ten wizualny efekt jest spowodowany tym, że normalnie włosy rosną w różnym czasie, a po zgoleniu wszystkie zaczynają wzrost od tego samego momentu, więc rosną równomiernie. Ponadto, włosy są grubsze u nasady, dlatego też po depilacji mogą wydawać się na początku grubsze.

Warto dobrać odpowiedni żel do golenia, ponieważ daje lepszy poślizg i zmiękcza włoski, przez co depilacja przebiega sprawniej i efektywniej. Skóra jest po depilacji gładsza, szczególnie jeśli żel posiada substancje nawilżające, łagodzące. W skład się nie zagłębiam póki co :).

Myślę, że ta metoda znacznie lepiej sprawdzi się przy suchej, wrażliwej skórze niż depilatory w kremie. Są na pewno bezpieczniejszą opcją (pod warunkiem, że nie będziemy machać maszynką na prawo i lewo)


źródła:
Kosmetologia i farmakologia skóry - M-C. Martini

3 komentarze :

 1. Ciekawy post. Nie wiedziałam, że ten fakt dot. golenia jest mitem !

  Pozdrawiam
  www.aleksicar.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja używam tylko takich golarek i według mnie wszystkie aparaty mechanicznie doskonale się sprawdzają ^^ Zawsze sądziłam, że włoski po goleniu rosną grubsze, a to tylko mit :D

  dusiowata-dusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, to o wiele bardziej do mnie przemawia, niż kremy... Możliwe, że to przez ten "równy" start tak to wygląda
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka