środa, 8 lipca 2015

Cytrusowe toniki do twarzy

Toniki do twarzy w sklepach są przesycone chemią. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej naturalne kosmetyki to te, które zrobimy sobie sami. A przy okazji można trochę zaoszczędzić.

Tonik cytrynowy

Wystarczy dodać wyciśnięty sok z połowy cytryny do szklanki z wodą mineralną lub przegotowaną. Można użyć soku z całej cytryny, wtedy tonik będzie bardziej rozjaśniał skórę. Należy trzymać go maksymalnie 5 dni w lodówce. Pomocny przy usuwaniu przebarwień, ale również świetny dla osób o cerze tłustej.

Tonik mandarynkowy

Umyj dokładnie trzy mandarynki, a następnie rozdrobnij dokładnie ich skórki. Resztę możesz zjeść, pomagają w zmniejszaniu złego cholesterolu. Skórki zalej przegotowaną wodą i odstaw do lodówki na 24 godziny. Odmładza skórę, poprawia jej koloryt i również może się sprawdzić przy cerze tłustej.

Tonik pomarańczowy

Umyj dokładnie pod bieżącą wodą pomarańczę. Obierz ze skórki i ją drobno pokrój. Włóż do słoika i dolewaj octu winnego aż do jej całkowitego zakrycia. Zamknij szczelnie i odłóż w ciepłe i zacienione miejsce. Po 2 tygodniach dokładnie przecedź wywar i dodaj wody (oczywiście przegotowanej lub mineralnej) w stosunku 1:1. Tonik doskonale oczyszcza, odświeża, ma również właściwości odmładzające, odżywiające i nawilżające. Świetny dla osób ze zmęczoną cerą i rozszerzonymi porami.

Przepisy pochodzą z:
Zdrowie w zgodzie z naturą -
dr nauk medycznych Aleksander Pawłowski
mgr inż. technologii żywności i żywienia Dominika Szeląg

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka