piątek, 13 listopada 2015

Pielęgnacja - ZIMA

Tak samo jak zmieniają się warunki pogodowe w ciągu roku, tak samo powinna zmieniać się trochę nasza pielęgnacja.

Jak dbać o skórę zimą?

1. Nawilżanie

Kiedy za oknem spada temperatura, w naszych domach, komunikacji miejskiej oraz w różnych publicznych placówkach zaczyna działać ogrzewanie. Dla naszej skóry nie jest to przyjemne doświadczenie, gdyż na zmianę jest atakowana mrozem z wiatrem i suchym (czasem też gorącym) powietrzem w pomieszczeniach. Skórze brakuje nawilżenia, staje się szorstka, a makijaż gorzej trzyma się twarzy.

Rozwiązanie? Dużo nawilżania. Niezależnie od typu skóry, każdy z nich potrzebuje dużej dawki nawilżenia. Okażą się pomocne głęboko nawilżające kremy, balsami do ciała. Problem ogrzewania również można zniwelować - przekręć termostat na możliwie najniższy poziom (nie chcemy też by było nam zimno), na kaloryferze postaw miseczkę z wodą lub zwilżony ręcznik, co spowoduje podniesienie wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Oczywiście jeśli masz w domu nawilżacz sprawa jest o wiele prostsza.

2. Wargi

Miejsce, które najbardziej potrzebuje nawilżenia. Skóra jest tutaj bardzo cienka i pozbawiona natłuszczenia. Balsam ochronny powinien być codziennością, szczególnie przy wychodzeniu na mróz. Zwróć jednak uwagę na skład - najlepiej żeby nie zawierały nafty czy też innych ropopochodnych substancji. Będzie tylko się wydawać, że sprawa została załatwiona i nawet nie zauważysz, że musisz używać tego balsamu coraz częściej by uzyskać zamierzony efekt. Bardzo na plus by było zainwestować w naturalne masło Shea (w niektórych sklepach są nawet takie specjalne małe opakowania jak na zwykłe balsamy).

Ponadto zrezygnuj lepiej z trwałych szminek na rzecz szminek nawilżających. Pozwolą utrzymać Twoje usta nawilżone, kiedy te trwałe szminki działają dokładnie w odwrotną stronę.

3. Postaw na łagodne preparaty

Skóra w tym okresie może okazać się bardziej wrażliwa niż zazwyczaj. Uważaj na to, czego używasz. Wybieraj delikatne produkty myjące, a najlepiej zrezygnuj ze zwykłego mydła. Najlepiej umniejszyć drażniące środki do minimum. Agresywne mydła i żele myjące pozbawią skórę jej naturalnej tłustości, wysuszą ją, a przecież mieliśmy ją nawilżać. Zrezygnuj z toniku z alkoholem, jeśli taki posiadasz, oraz z intensywnie pachnących kosmetyków. Na zimę lepiej obsługiwać się ze skórą "jak z dzieckiem".


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka