sobota, 5 grudnia 2015

Świąteczne prezenty

Nie wiesz co dać mamie, córce, siostrze, przyjaciółce na święta? A może wszyscy pytają się, co byś chciała dostać i nic konkretnego nie przychodzi Ci do głowy? Mam dla Ciebie dobre rozwiązanie.

Postaw na.. kosmetyki. Ale nie byle jakie kosmetyki. Na takie, na które rzadko kiedy możesz sobie pozwolić lub całkowicie wykluczasz ich samodzielny zakup. Po co masz dawać/dostać kolejny bezsensowny gadżet, który będzie się walał po całym domu? Po co kolejny kubek do kolekcji kubków okazjonalnych, nie pasujących do żadnych innych, które leżą w najdalszym kącie szafy? Dobre kosmetyki mają większą szansę powodzenia i zostania użytymi. Jednak stawiaj na neutralność, bo skąd wiesz jaki rodzaj cery ma dana osoba? A jeśli odpowiadasz na pytanie co chcesz dostać - droga wolna, przejrzyj te drogie cudeńka, a zobaczysz, że sama się uśmiechniesz na myśl, że jedno z nich będzie mogło być Twoje.

To prawda, że naturalne kosmetyki bywają drogie, a nawet te mniej naturalne, ale dobrej jakości, mają wygórowane ceny. Dlaczego więc nie wykorzystasz okazji świąt, by kupić nawet jeden droższy kosmetyk, zamiast góry "byle czego, byleby było"?

Co możesz kupić/wybrać?

Oleje 100% naturalne. Są kosztowne, a cena rośnie w parze z drogocennością źródła oleju. Jednak warte są swojej ceny, mogą pełnić wiele funkcji i są lepszym kosmetykiem niż cała masa innych produktów na rynku.

Dobry, najlepiej naturalny peeling. Dobry, to znaczy taki, który pozostawia skórę głęboko nawilżoną, a nie tylko złuszczoną. Z odpowiedniej firmy taki peeling kosztuje od 30 zł w górę, więc myślę, że odbiorca się ani trochę za ten podarunek nie obrazi.

Mydełko. Aleppo, które wcale nie jest takie tanie, różne ręcznie robione mydła z ciekawymi olejami, ekstraktami... Z różnych zakątków świata. Warto wypróbować ;)

Maseczka do twarzy, do włosów.. właściwie, po co ja to wymieniam? Jest ogrom kosmetyków, które można kupić. Niektóre firmy mają nawet płyny micelarne za 70 zł (sprzedawane np. w Super-pharmie zaraz obok aptecznych produktów). Możliwości jest tysiące, a na pewno jest lepiej wydać te pieniądze na porządny kosmetyk, niż na kolejne nudne skarpety, kubki czy zwyczajne zestawy prezentowe ze średniej jakości produktami.

Moje propozycje, gdzie możesz szukać dobrych kosmetyków (lista będzie się powiększać):

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka