niedziela, 20 marca 2016

10 porad jak zadbać o piękne i mocne włosy

1. Zwilżaj włosy ciepłą wodą, a ostatnie płukanie wykonaj chłodną. Jednak woda nie może być gorąca - podrażnisz w ten sposób gruczoły łojowe. Cieplejsza woda otworzy pory i pozwoli dobroczynnym składnikom wejść wgłąb włosa. Chłodniejsza pozwoli zamknąć pory, przez co włosy będą gładsze.

2. Planując 20-minutowe spa z maseczką, pamiętaj o czepku tzw. termocapie i o ręczniku. Termocap i ręcznik na włosach zatrzymają ciepło wewnątrz, dzięki czemu Twoje włosy zyskają z tej regeneracji jak najwięcej.

3. Nie nakładaj odżywek i maseczek na skórę głowy. Chyba że jest to intensywna regeneracja przeznaczona również do skóry głowy i cebulek włosów. Ale na co dzień skup się bardziej na końcówkach, tym bardziej, jeśli Twoje włosy łatwo się przetłuszczają.

źródło: internet
4. Nie zapominaj o szczotkowaniu. Co za dużo to nie zdrowo, ale plączące się włosy łatwiej ulegają złamaniom. Poza tym, kiedy je rozczesujesz, rozprowadzasz po nich najbardziej naturalną odżywkę - łój, produkowany przez gruczoły łojowe i gromadzący się głównie przy ich nasadzie. Często nie dociera samodzielnie do końców włosów, co sprawia, że są one znacznie bardziej suche w porównaniu wyższą partią włosów. Łój stanowi naturalną barierę ochronną zarówno dla skóry jak i dla włosów.

5. Nie nakładaj szamponu bezpośrednio z butelki na głowę. Nie wiesz wtedy, ile kosmetyku użyłaś i łatwo jest o jego nadmiar. Dla krótszych włosów powinna starczyć jedna łyżeczka, dla dłuższych - dwie.

6. Włosy nie lubią nadmiaru. Ani szamponu, ani odżywek, ani olejków. Postaw na niewielkie ilości, ale dostarczane regularnie. To regularność jest ważna, a nie ilość.

7. Staraj się nie wiązać ich zbyt często, a jak już to robisz, nie związuj ich zbyt mocno. Wiązanie włosów niszczy je w sposób mechaniczny i prowadzi do ich łamania i wypadania.

źródło: internet
8. Unikaj suszarek, lokówek i prostownic, jeśli tylko możesz. Uwierz mi, są to jedni z największych wrogów włosów. Sama po sobie wiem, że włosy są w o niebo lepszej kondycji, kiedy ograniczamy ich użycie do niezbędnego minimum.

9. Warto przy ostatnich płukaniach zastosować napary ziołowe lub sok z cytryny. Pozwolą dodatkowo wyrównać pH włosów, zamknąć ich pory i ograniczyć ich przetłuszczanie się. Tak samo lepiej, by szampon miał pH kwasowe lub chociaż obojętne. Zasadowe bardzo podrażni włosy i skórę głowy, co skutkuje tylko przesuszeniem, a nawet nadmiernym przetłuszczaniem w celu ochrony.

10. Latem, kąpiąc się w morzu, pozostaw włosy rozpuszczone. Po wyjściu na plażę opłukaj je koniecznie wodą mineralną. Sól w połączeniu ze słońcem bardzo niszczy włosy. Wysusz je trochę ręcznikiem, ale szarp ich - to jest częsty błąd. Wycierając włosy ręcznikiem, należy przykładać go do nich i delikatnie uciskać. Szarpiąc powodujemy ich łamanie, wypadanie i rozdwajanie się. Na koniec najlepiej upleć z nich luźny warkocz schowaj pod jakąś chustą, by słońce ich nie wysuszało.

źródło: 
Encyklopedia urody - S. Stacey, J.Fairley
Kosmetologia - Barbara Jaroszewska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka