sobota, 18 czerwca 2016

Ampułki

Ampułki - pojedyncze dawki mocno zagęszczonych koncentratów substancji pielęgnacyjnych. Ze względu na to, że są one wypełniane w warunkach sterylnych, bez dostępu powietrza, nie zawierają one żadnych substancji konserwujących, przez co należy je bezzwłocznie zużyć od razu po otwarciu. Zawierają substancje czynne, które często nie mogą być wykorzystane w żadnych innych produktach, ponieważ na powietrzu ulegają szybkiemu utlenieniu.

Rodzaje ampułek (ogólnie)
  • ampułki oczyszczające - służące do głębokiego oczyszczania skóry, często za pomocą enzymów rozkładającyh białko - usuwa się w ten sposób luźne płaty keratyny
  • ampułki silnie nawilżające - zawierające skoncentrowane substancje wysoce nawilżające
  • ampułki regenerujące - zawierające substancje czynne o działaniu pobudzającym regenerację komórek

Stosowanie
Ampułki służą do intensywnej pielęgnacji twarzy i innych części ciała. Mogą również wspierać leczenie trądziku i pomagać w walce z cellulitem. Najczęściej stosuje się je regularnie w odstępach czasu lub jako kilkudniową kurację. Nakłada się je miejscowo, na przeznaczoną partię ciała, po dokładnym oczyszczeniu skóry i toniku (w przypadku twarzy), a najlepiej również po peelingu. Ampułkę należy zazwyczaj złamać w odpowiednim miejscu, a następnie wylać zawartość na dłoń. Opuszkami drugiej dłoni należy delikatnie wklepać preparat w skórę, aż do zużycia całości. Tylko ampułki oczyszczające usuwa się z powierzchni skóry za pomocą wilgotnej chusteczki, wszystkie inne rodzaje powinny zostać wchłonięte przez skórę.

Przy stosowaniu ampułek nie ma potrzeby stosowania serum, ponieważ oba te produkty stanowią pielęgnację na tym samym poziomie. Często nawet można spotkać się określeniem "serum w kapsułkach" - są to zwykłe ampułki, zawierające bardziej skoncentrowane serum. Zazwyczaj wypełnieniem ampułki jest właśnie serum, ale bardziej skoncentrowane, bez konieczności użycia konserwantów i z takimi substancjami czynnymi, które w innych opakowaniach byłyby niestabilne.

O tym należy pamiętać
Ampułki stosuje się po oczyszczaniu i toniku, a przed maseczką, kremem pod oczy i kremem na twarz.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka