poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Jak aktywność fizyczna wpływa na naszą skórę?

Na stan naszej skóry wpływają nie tylko kosmetyki, ale cały tryb życia. W tym również poziom aktywności fizycznej.
Na zdjęciu: Cassey Ho, "Blogilates"
Dlaczego warto regularnie ćwiczyć?

Po pierwsze dlatego, że całe Twoje ciało musi przystosować się do wysiłku. A więc do każdej komórki Twojego organizmu jest dostarczany w dużych ilościach tlen, serce szybciej pompuje krew, która dociera do nawet najmniejszych naczynek. Co za tym idzie? Skóra jest lepiej ukrwiona i dotleniona, a przez to lepiej wchłania odżywcze składniki. Dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu, który buduje naszą skórę, dzięki czemu skóra jest lepiej nawilżona, grubsza i elastyczniejsza.
Na zdjęciu: Rebecca Louise
Co więcej, ćwicząc, oddychasz głębiej (nie zapominaj nigdy o oddychaniu podczas treningu). Powoduje to pobieranie większej ilości tlenu, a im więcej tlenu dostarczasz organizmowi, tym mniej podatny jest na działanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za wiele chorób i starzenie się skóry.
Na zdjęciu: Rebecca Louise
To nie wszystko. Trening cardio szczególnie pobudza krążenie oraz metabolizm, dzięki czemu z organizmu są usuwane niepotrzebne i szkodliwe dla niego substancje. A toksyczne substancje wpływają również na funkcjonowanie i wygląd naszej skóry - gorzej pracuje, staje się szara, szorstka, sucha, powstają wypryski skórne oraz szybciej pojawiają się na niej oznaki starzenia. Regularne treningi cardio pomagają w usunięciu tych szkodników z naszego organizmu, co skutkuje z czasem jaśniejszą, lepiej nawilżoną, czystszą i gładszą skórą.
Na zdjęciu: Cassey Ho, "Blogilates"
Nie, to jeszcze nie koniec. Aktywność fizyczna znacząco obniża poziom hormonów stresu, który jest dość poważnym wrogiem dla skóry. Możesz używać najlepszych, najcudowniejszych kosmetyków świata, ale jeśli w Twoim życiu stałym gościem jest stres, to nawet największe cuda nie pomogą Twojej skórze. Przez stres pojawiają się wypryski, zmarszczki, skóra traci swój blask i koloryt, gorzej wypełnia swoją pracę dla organizmu. Zresztą, stres działa negatywnie nie tylko na skórę, ale na cały organizm, a szczególnie na Twoją psychikę.
I pamiętaj - wiek nie stanowi żadnej granicy
Dlatego ćwicz regularnie, wyżyj się na kickboxingu, joggingu, przelej swój stres i wszelkie codzienne frustracje na pot. Oddychaj głęboko podczas ćwiczeń, kiedy tylko możesz ruszaj się na świeżym powietrzu, w miejscu oddalonym od ruchliwej drogi. Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu, to uwierz mi, nie ma nic lepszego jak wklepać krem antycellulitowy przed treningiem - składniki aktywne wtedy zostaną lepiej wchłonięte i lepiej będą działać. Teraz wstań od biurka i prowadź aktywniejsze życie - gwarantuję młodszy wygląd i piękniejszą skórę na wiele lat.

PS. Kop motywacyjny, treningi, porady trenerskie znajdziesz na mojej ulubionej Fitnesowni ;)

1 komentarz :

  1. Gratuluje świetnego bloga.
    Chętnie podejmę z Tobą współpracę.
    Proszę o kontakt na maila:
    info@paywin.pl

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka